منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

جست‌وجوی IMEI برای شرایطی که جعبه گوشی در دسترس نباشد راه‌اندازی می‌شود

شرکت سامسونگ که خود را آماده می‌کند تا طرح تعویض گلکسی نوت 7‌های مشکل‌دار را با نمونه‌های بدون عیب و ایراد به مرحله اجرا بگذارد، از درج حرف S روی گوشی‌های بدون عیب، به عنوان راهکاری برای تایید بی‌خطر بودن آن‌ها استفاده خواهد کرد. به گزارش وب‌سایت Theverge، جعبه گلکسی نوت 7های بدون ایراد سامسونگ دارای نشانی خواهد بود که ایمنی آن‌ها یا به بیان دیگر، بدون مشکل بودن باتری را تایید خواهد کرد. در قالب این راهکار، مربع سیاه رنگ کوچکی را روی برچسب سفیدرنگ بارکد مشاهده خواهید کرد. با وجود این، مشخصه نمایان‌تر، برچسب دایره‌ای سفید رنگی است که در میان آن حرف S به رنگ آبی به‌چشم می‌خورد.

سامسونگ از هفته آینده ابزار ویژه‌ای را هم برای جستجوی IMEI در پایگاه داده‌ای گوشی‌‌های خود در دسترس کاربران قرار خواهد داد. این راهکار، در صورتی که به هر دلیلی از ایمنی گوشی خود اطمینان نداشته باشید و یا جعبه گوشی در اختیار شما نیست، کاربردی خواهد بود. IMEI گوشی را می‌توانید از روی برچسب بارکد جعبه نوت 7 و یا از طریق منوی تنظیمات گوشی مشاهده کرده و با جستجو از طریق این ابزار، بدون عیب بودن گوشی را تشخیص دهید.

خریداران نوت 7 که از باتری‌های مشکل‌دار بهره می‌برند می‌توانند فبلت خریداری شده خود را بدون توجه به زمان و مکان انجام خرید، تعویض کنند. در راستای اجرای طرح فراخوان شرکت سامسونگ، اپراتورهای تلفن همراه هم در صورت صلاحدید کاربر، پول او را پس خواهند داد. علاوه بر این، اکثر اپراتورها این امکان را فراهم می‌کنند تا نوت 7 خود را با گلکسی S7 یا S7 Edge تعویض کرده و مابه‌التفاوت هزینه انجام شده را دریافت کنید. 

http://itiran.com/node/72439


موارد موضوعی مرتبط