منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

به گفته یک ژنرال آمریکایی، یک موشک نظامی – Patriot Missiles- این کشور که میلیون‌ها دلار قیمت دارد، یک پهپاد 200 دلاری آمازون را مورد هدف قرار داد و به سمت آن شلیک شد. موشک‌های پتریوت آمریکایی که قیمتی معادل 3 میلیون دلار دارند، معمولا برای ازبین بردن اهدافی مورد استفاده قرار می‌گیرند که سرعتی بالاتر از سرعت صوت دارند و حالا اتشار خبر پرتاب آن به سمت یک پهپاد ارزان قیمت، تعجب بسیاری را برانگیخت.

به گفته یکی از مقامات نظامی آمریکا، این موشک که به کمک یک رادار اهداف مورد نظر خود را دنبال می‌کند، توسط یکی از متحدان ایالات متحده برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است. وی در ادامه اضافه کرد: " یکی از متحدان ما از موشک پتریوت برای از بین بردن یک کوادکوپر کوچک استفاده کرد که نشان از دقت و سرعت بالای این موشک نظامی دارد. کوادکوپر آمازون هیچ فرصتی در مقابل پتریوت نداشت البته نسبت تعادل اقتصادی این حرکت چندان مثبت نبود."

این ژنرال آمریکایی توضیحات بیشتری درباره این اتفاق نداد اما Justin Bronk ، یکی از محققان موسسهRoyal United Services در مصاحبه‌ای با بی بی سی از این واقعه به عنوان " زیاده روی هنگفت " نام برد و گفت: "این اتفاق نشان می‌دهد که ارتش‌ها برای تطبیق با تکنولوژی‌های غیر نظامی ارزان قیمت امروزی با چه چالشی روبرو هستند و باید برای آزمایش و ارزیابی تسحیلات فوق العاده گران قیمت جنگی خود، هزینه‌های گزافی بپردازند.

http://itiran.com/node/73971


موارد موضوعی مرتبط