منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

یکی از تغییراتی که اپل در نسخه جدید iOS اعمال کرده است، ارتباط دستیار هوشمند سیری با برنامه‌های متفرقه ساخته شده برای این پلت فرم است. تا قبل از این، قابلیت Siri تا حدودی در نحوه عملکرد خود محدودیت‌هایی داشت اما ظاهرا شرکت اپل بعد از دیدن میزان پیشرفت و موفقیت دستیار هوشمند آمازون الکسا، تصمیم گرفت دنباله رو این شرکت شود و قابلیت‌های سیری را ارتقا دهد.

طبق اخبار منتشر شده، از این بعد برنامه سیری قادر خواهد بود پیغام‌های کاربران برنامه واتس‌اپ را برای آنها بخواهد. بعد از انتشار آخرین نسخه به روز رسانی واتس‌اپ، برنامه واتس‌اپاز کاربران اجازه می‌گیرد که با دستیار هوشمند آیفون، سیری مرتبط شود و در مواقعی که شخص ‌نمی تواند از گوشی خود استفاده کند مانند رانندگی و غیره، سیری می‌تواند پیغام‌های واتسپ را برای کاربر بخواند.

اگر کاربر از آیفون‌های جدید مانند آیفون 6 اس یا بالاتر استفاده کند قادر خواهد بود که قابلیت "Hey Siri" را فعال کند و بدون لمس دگمه هوم و تنها با صدا، سیری را فرا بخواند. در این نسخه از به روز رسانی واتس‌اپ علاوه بر ارتباط با قابلیت سیری، کاربر قادر خواهد بود چندین استتوس برای اکانت خود ثبت کند و هرکدام را بسته به سلیقه خود در شرایط مختلف انتخاب کند.

قابلیت تایید دو مرحله‌ای نیز آپدیت شده و استفاده از آن آسان‌تر شده است. اگر برنامه واتس‌اپ خود را تا کنون به آخرین نسخه به روز رسانی نکرده‌اید، می توانید این ورژن را از  iTunes App Store دانلود کنید.

http://itiran.com/node/74191