منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

سامسونگ برای جبران خسارتی بیشتر از یک میلیارد دلار که در نتیجه اجرای طرح فراخوان گلکسی نوت 7 متحمل شده، دست به فروش سهام شرکت‌های دیگر خود زده است.

به گزارش وب‌سایت وال‌استریت ژورنال، سامسونگ روز گذشته سهامی که از شرکت‌های مختلف مثل Seagate Technology، Rambus، ASML Holding NV و شارپ در اختیار داشت را فروخت. این تصمیم پس از آن اجرایی شده که این شرکت بعد از دریافت گزارش‌های مختلف از آتش‌سوزی و انفجار گلکسی نوت 7، طرح فراخوان 2.5 میلیون دستگاه نوت 7 را به اجرا درآورد.

سامسونگ دقیقا اعلام نکرده از فروش این سهام چه درآمدی بدست می‌آورد. با وجود این، مبلغ یادشده قسمتی از هزینه‌های طرح فراخوان را جبران خواهد کرد. به گزارش وال‌استریت ژورنال، سامسونگ کل سهم 4.2 درصدی از Seagate Technology و سهم 4.5 درصدی از مجموع سهام Rambus یعنی هر دو شرکت کالیفرنیایی را به فروش رسانده است. علاوه بر این، سامسونگ نیمی از سهم 2.9 درصدی از هولدینگ ASML و تمام سهم 0.7 درصدی از شرکت شارپ را هم فروخته است. هفته پیش وال‌استریت ژورنال از قول منبعی آگاه، ارزش نصف سهام سامسونگ از هولدینگ ASML را 676 میلیون‌دلار برآورد کرده بود. بر مبنای قیمت سهام در بازار بورس روز جمعه، مجموع ارزش سهام سامسونگ از شرکت‌های Rambus، Seagate و شارپ در حدود 500 میلیون‌ دلار است.

علی‌رغم عکس‌العمل سریع سامسونگ و اجرای طرح فراخوان، این شرکت هنوز با منتقدانی روبروست که مدعی هستند این شرکت، مشکل نوت 7 را آنچنان که باید و شاید جدی نگرفته است. 

http://itiran.com/node/72530


موارد موضوعی مرتبط