منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

چهارشنبه 26 اکتبر یعنی فردا شرکت مایکروسافت یکی از بزرگترین برنامه‌های معرفی محصول خود را در نیویورک برگزار خواهد کرد. در این برنامه احتمالا از نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزارهای مختلف از Surface جدید گرفته تا ویندوز 10، Hololens و شاید Xbox خبر جدیدی بشنویم.

در برنامه معرفی سال گذشته (که بیشتر به یک نمایشگاه سخت افزاری شباهت داشت)، مایکروسافت محصولات بزرگی را عرضه کرد از جمله Surface Pro 4، Microsoft Band 2، لومیا 950، ویندوز 10 مخصوص موبایل و سرفیس بوک به عنوان یک محصول سورپرایز معرفی شدند. اما طبق خبرها ظاهرا نمایشگاه امسال قرار است متفاوت‌تر برگزار شود.

Surface

در نیمه اول سال مالی 2016 سرفیس بیش از 926 میلیون دلار سود به جیب مایکروسافت زد، با در نظر گرفتن چنین رقمی احتمالا با خود فکر می‌کنید که این شرکت حتما تولید این دستگاه را افزایش خواهد داد و ما به زودی شاهد ورود Surface 5 وSurface Book 2 به بازار خواهیم بود اما اخبار و اطلاعات کمی در این باره وجود دارد و ممکن است به این دلیل باشد که مایکروسافت کلا قصد ندارد امسال نسخه جدید دیگری از این محصول معرفی کند.

محصولاتی همچون Surface Phone و Surface Mini همیشه ممکن است به شکل یک محصول سورپرایزی معرفی شوند اما با وجود ویندوز 10 مخصوص موبایل و برنامه کسب‌وکار مایکروسافت مخصوص گوشی بعید به نظر می‌رسد این محصولات فرصتی برای عرض اندام پیدا کنند.

طبق گفته Brian Conroy از سرویس  Trademark Ninjaمایکروسافت احتمالا امسال محصول جدیدی معرفی می‌کند به نام Surface Studio که احتمالا با پی‌سی همه کاره سرفیسall-in-one Surface PC)) که مدت‌ها است شایعه تولیدش را می‌شنویم، بی‌ربط نیست.

HoloLens

جدای از دنیای کامپیوتر‌ها، مایکروسافت دستگاه هلولنز را در دست دارد که یک هدست با تکنولوژی واقعیت افزوده است که تصاویر سه بعدی را مقابل انسان زنده کرده و به حرکت در می‌آورد. در حال حاضر این هدست بی‌شک بهترین دستگاهی است که در دنیا این کار را انجام می‌دهد. هلولنز سال پیش معرفی شد و امسال در اختیار برنامه نویسان با قیمت 3000 دلار قرار گرفت. در کنفرانسBUILD  مایکروسافت مخصوص برنامه نویسان، یک سری برنامه‌های جدید معرفی شدند مانند Mars Experience که با همکاری ناسا ساخته شده‌اند.

با وجود اینکه هنوز نمی دانیم قیمت هلولنز برای مصرف کننده‌های عادی چقدر خواهد بود و زمان دقیق انتشار آن کی خواهد بود، شایعات حاکی از آن است که شرکت های دیگر مانند Asus ظاهرا در حال تولید هلولنزهای مخصوص خودشان هستند که قیمتی به مراتب کمتر از محصول مایکروسافت خواهد داشت. در برنامه پیش روی مایکروسافت احتمال دارد هلولنز‌های دیگر شرکت‌ها نیز معرفی شوند.

ویندوز 10

مایکروسافت قبلا به طور واضحی اشاره کرده بود که ویندوز 10 دیگر به عنوان یک سیستم عامل معرفی نخواهد شد بلکه بیشتر به عنوان یک سرویس عرضه می شود و به جای آپدیت هرچند سال یک بار، ابتدای هرسال با چند به روز رسانی اصلی  تجدید قوا می شود.

مایکروسافت سالگرد تولد ویندوز 10 را تابستان امسال جشن گرفت اما اطلاعات زیادی در مورد نسخه بعدی آن به کاربران نداد.

Xbox

مایکروسافت قرار است ورژن جدید 4k-ready Xbox به نام  Project Scorpioو یا پروزه عقرب را سال آینده به بازار معرفی کند. شرکت سونی نیز قصد دارد ماه آینده نسخه جدید Play Station 4 را معرفی کند. تنها چیزی که ما از پروزه عقرب می‌دانیم این است که با پردازنده 8 هسته ایی و قدر پردازش گرافیکی 6 ترافلاپ عرضه خواهد شد. بازی‌های این نسخه احتمالا با هدست‌های واقعیت افزوده از جمله هلولنز نیز قابل اجرا خواهند بود. البته از آنجا که برنامه چهارشنبه مایکروسافت، قرار نیست به روی کنسول بازی تمرکز داشته باشد و احتمالا برای اطلاعات بیشتر در مورد نسخه بعدی Xbox باید تا نمایشگاه E3 سال آینده منتظر بمانیم.

http://itiran.com/node/72798


موارد موضوعی مرتبط