منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

شرکت اوبر در سرویس «UberEats» طرح جدیدی را آغاز کرده که کاربران می‌توانند از طریق آن غذاهای مورد نظر خود را از رستوران‌های مجازی سفارش دهند. این رستوران‌ها در سطح شهر حضور فیزیکی ندارند و فقط از طریق این سرویس قابل دسترسی هستند.

برای مثال یک کافه ساندویچ که برای فروش انواع ساندویچ طراحی شده، می‌تواند سالادهای مخصوصی تهیه کند اما آنها را فقط در سرویس UberEats به‌فروش برساند و به صورت حضوری فقط ساندویچ‌های همیشگی خود را به‌فروش برساند.

اوبر معتقد است که این رستوران‌های مجازی می‌توانند پاسخگویی آن دسته از افرادی باشند که غذاهای مد نظرشان تنها در تعداد محدودی از رستوران‌ها ارائه می‌شوند. این سرویس در حال حاضر در شیکاگو آغاز به کار کرده و «Poke Cafe» رستوران مجازی است که از طریق این سرویس سالاد مخصوص هاوایی را به‌مشتریان UberEats عرضه می‌کند.

نکته جالب اینکه مشتریان این رستوران اصلا نمی‌دانند که رستوران مجازی Pke Cafe در دنیای واقعی با نام Rice cafe فعالیت می‌کند و در اصل به مشتریان خود سوشی عرضه می‌کند. رستوران مجازی Poke cafe در حال حاضر 100 مشتری در هفته دارد و درآمد هفتگی آن هم حدود 2 هزار دلار است.

رقبای این سرویس یعنی «Grubhub» و «DoorDash» هم در حال حاضر عرضه غذا از طریق رستوران‌های مجازی را آغاز کرده اند. برای مثال سرویس Grubhub اویل امسال حدود 1 میلیون دلار را در استارت‌آپ «Green Summit Group»سرمایه گذاری کرد. این استارت‌آپ در حال حاضر با استفاده از یک آشپزخانه موفق شده 9 شعبه رستوران مجازی در نقاط مختلف شهر را اداره کند.

منوی جدیدتر و هوشمندتر

سرویس سفارش غذای اوبر روز پنج‌شنبه از چند ویژگی جدید در اپلیکیشن خود رونمایی کرد. برای مثال از این به‌بعد اپلیکیشن به صورت خودکار و هوشمندانه غذاهای رستوران‌های مختلف را بر اساس سلیقه شما و با توجه به سفارشات قبلیتان به شما پیشنهاد می‌دهد بنابراین کاربران دیگر نیازی به بررسی کامل منوی غذای رستوران‌ها نخواهند داشت. اوبر این ویژگی را «Taste Profile» نامیده است. ضمنا در آپدیت جدید امکان امتیازدهی به غذاها نیز به برنامه اضافه شده است.

سخنگوی اوبر در صحبت های اخیر خود گفت که سرویس UberEats شدیدا بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده و در حال حاضر هم یک تیم 10 نفره کنترل سیستم یادگیری ماشینی بخش «Taste Profile» را بر عهده دارند.

http://itiran.com/node/75732


موارد موضوعی مرتبط