منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

6 ماه پس از عرضه اپلیکیشن پیام رسانی Teams برای عموم، حالا مایکروسافت تصمیم گرفته امکان اشتراک گذاری‌ کانال‌های این سرویس با کاربران مهمان دیگر سرویسها را فراهم کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که در حال حاضر 125 هزار کاربر در سراسر دنیا با 25 زبان مختلف در حال استفاده از این برنامه هستند.

مایکروسافت روز دوشنبه صبح و قبل از آغاز کنفرانس دو روزه سرویس رقیب این شرکت یعنی Slack، برخی از ویژگی‌های جدید اپلیکیشن Teams را معرفی کرد. ضمنا آپدیت‌ جدید این برنامه چند روز پس معرفی یکی دیگر از سرویس‌های  رقیب این شرکت یعنی Stride، برای کاربران عرضه خواهد شد.

مایکروسافت در پستی روز دوشنبه اعلام کرد که حالت کاربر مهمان در اپلیکیشن Teams در اصل برای تمامی کاربران نرم‌افزار آفیس 365، کاربران سرویس کلود مایکروسافت و اپلیکیشن Azure قابل استفاده خواهد بود. دیگر کاربران مایکروسافتی از جمله کاربران اسکایپ، outlook، ایکس‌باکس هم به‌زودی و در آینده نه‌چندان دور قادر خواهند بود به این برنامه محبوب دسترسی داشته باشند.

ضمنا مایکروسافت در نسخه جدید این برنامه از Botkit که ابزاری جهت ساخت چت بات‌ها است و همچنین سرویس‌های چت محبوب و پرطرفدار مانند گیت‌هاب و Jira نیز پشتیبانی خواهد کرد.

هنوز مشخص نیست از 85 میلیون کاربر آفیس 365 چند نفر از سرویس Teams هم استفاده می‌کنند اما آمار نشان می‌دهد مایکروسافت برای تشویق این کاربران برای استفاده از اپلیکیشن Teams راه خیلی طولانی در پیش رو دارد.

http://itiran.com/node/75256


موارد موضوعی مرتبط