منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

اپل مُجدانه به روی توسعه قابلیت شارژ بدون سیم محصولات خود فعالیت دارد و قرار است دستگاه‌های آینده این شرکت، همگی به این قابلیت مجهز باشند.

اگر شما جزو کاربران وفادار آیفون هستید، خبرهای خوبی برای شما در راه است. اپل، دو پتنت جدید به ثبت رسانده که به نظر می‌رسد همراه با قابلیت شارژ بدون سیم از راه دور طراحی شده اند. طبق گزارش منتشر شده در US Patent & Trademark Office (USPTO) ،  این سیستم جدید قادر است به صورت وایرلس و بدون سیم، برق را با استفاده از نوعی رابط وایرلس ارسال کند و احتمالا در یک زمان می‌تواند چندین دستگاه مختلف را هم به صورت وایرلس و هم با سیم، شارژ کند.

شارژر بدون سیم از راه دور، می‌تواند گاهی اوقات چالش برانگیز باشد به خصوص اینکه با فاصله گرفتن از منبع شارژ،  سرعت شارژ نیز کاهش می‌یابد. به علاوه ویژگی‌های امنیت این دستگاه‌ها می تواند میزان شارژ قابل ارسال به دستگاه‌ها را محدود کند. البته به نظر می‌آید که تکنولوژی جدید اپل به گونه‌ای است که کاربر می‌تواند انتقال بدون سیم شارژ را بنا به سلیقه خود تنظیم نماید.

 طبق اولین پتنت ثبت شده، اپل ترتیبی صورت داده که دستگاه‌های مختلف که در محدوده آنتن دهی شارژر قرار دارند، بر اساس اولویت دسته بندی شوند. اگر این مطلب درست باشد، این تکنولوژی کاربران را قادر می‌سازد تا بر اساس کاربرد خود، مثلا دستگاه آیفون را قبل از آیپد خود شارژ کنند و یا برعکس.

در پتنت دوم، طرح دیگری ارائه شده که بر اساس آن می‌توان دستگاه شارژر را درون اشیا ، اسباب خانه، قسمت‌های مختلف خودرو و غیره جاسازی کرد.

همانطور که شاید بدانید، پتنت‌ها لزوما به مرحله تولید نمی‌رسند. به همین دلیل فعلا نمی‌توان به طور قطع عنوان کرد که این پتنت‌ها، پا به بازار می‌گذارند یا خیر. چیزی که مشخص است این است که اپل خیلی جدی در حال گسترش بخش‌های سخت افزاری و نرم افزاری خود است تا چنین قابلیت کاربردی مانند شارژر بدون سیم را به صورت گسترده عرضه کند.

http://itiran.com/node/76033


موارد موضوعی مرتبط