منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

بازیکن از طریق Track-Man می تواند بلافاصله خط سیر توپ را دنبال کند و همچنین مسافت طی شده را به صورت آنی مشاهده کند

ورزش های Track & Field به مجموعه ایی از رشته های ورزشی اطلاق می شود که شامل دو و میدانی ، پرش و پرتاب دیسک است. سازمان USA Track & Field امسال تکنولوژی جدیدی در اختیار ورزشکاران این رشته قرار داده که تاکنون از آن فقط در ورزش گلف استفاده می شد.

Track-man وسیله ردیابی دیجیتالی که در ردیابی توپ گلف استفاده می شود، امسال به کمک ورزشکاران آمریکایی می رود تا با کمک این تکنولوژی بتوانند در بهترین حالت 25 تا 30 مدال در رشته های Track & Field  برنده شوند.

شاید در هنگام تماشای بازی گلف متوجه وسیله ایی در دست بازیکن شده باشید که بعد از پرتاب آن را بررسی می کند. بازیکن از طریق Track-Man  می تواند بلافاصله خط سیر توپ را دنبال کند و همچنین مسافت طی شده را به صورت آنی مشاهده کند.

به عقیده Phil Cheetam، متخصص ارشد تکنولوژی تیم ملی آمریکا در المپیک ریو ، آگاهی آنی از نتیجه پرتاب در سرعت استفاده از تکنیک مورد نظر بسیار موثر است و می تواند میتواند به ورزشکار در پرتاب بعدی کمک زیادی کند.

طی چند ماه گذشته، فدراسیون المپیک از طریق برنامه های مختلف در مرکز Chula Vista در کالیفرنیا و همچنین به وسیله ابزارهایی مانند Trackman به نوعی روی ورزشکاران سرمایه گذاری کرده است. مقداری از این سرمایه مستقیما به جیب دونده ها و پرتاب کننده ها می رود و مقداری دیگر به روی وسیله های کمکی مانند Trackman و دیگر تکنولوژی ها هزینه می شود.

به عقیده جو کواکز، قهرمان جهان در سال 2015، ترکیب مربیگری، امکانات عالی و تکنولوژی بالا و به روز تا بدینجای کار نتیجه رضایت بخش و قابل قبولی  برای ورزشکاران رقم زده است.

سازمان USA Track & Field  ، به طرق مختلف ورزشکاران المپیک امسال را حمایت کرده است:

- این سازمان امسال مبلغ 850 هزار دلار به روی تکنولوژی های ورزشی مانند Trackman سرمایه گذاری کرده است. این مبلغ سال آتی به 1.25 میلیون دلار و طی سال های 2017 تا 2020 به رقم 2 میلیون دلار در سال افزایش خواهد یافت.

- خدمات درمانی رایگان برای ورزشکاران شرکت کننده در اکثر بازی ها

- اجرای برنامه " حفظ استعداد" که طی آن سازمان USATF ، 50 فارغ التحصیل دانشگاهی رشته های ورزشی را که پتانسیل رقابتی و برد مدال را دارند، شناسایی کرده تا با برگزاری کلاس های آموزشی و تمرینی برای رقابت در المپیک آماده شود. دافی ماهونی، رئیس USATF در این باره عنوان کرد: " ما ا استعداد های زیادی داریم، این استعداد ها باید جدی حمایت شوند و در بهترین شرایط به تیم ملی معرفی شوند."

- اهدای مبلغ قابل توجهی به مربیان ورزشکارهای برنده مدال

- ورزشکاران برنده مدال علاوه بر مبلغ جایزه المپیک، مبلغ قابل توجهی نیز از USATF دریافت می کنند و با بیش از 160 هزار دلار راهی خانه می شوند.

تقریبا نیمی از بودجه سالیانه 30 میلیون دلاری فدراسیون ، به برنامه های حمایتی از ورزشکاران مانند هزیه سفر،بیمه و دیگر هزینه ها اختصاص می یابد.مبلغ اصلی بودجه ایی که به ورزشکاران برتر پرداخت می شود در سال 2015 ، 5.3 میلیون دلار و سال 2016، 8.6 میلیون دلار بوده است. 

مسلما همه ورزشکاران شرکت کننده ، با جیب های پر به خانه نمی روند.حدود 30 ورزشکار رشته های Track & Field به طور اختصاصی در مرکز  Chula Vista کالیفرنیا آموزش دیده و اعزام می شوند و هرکدام از آنها باید پتانسیل ویژه ایی از خود نشان دهند تا به این جایگاه برسند.

 

http://itiran.com/node/72093


موارد موضوعی مرتبط