منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

«تیم بینیون» عکاس و طرفدار مسابقات فرمول 1 که به تازگی به چین سفر کرده بود مسابقات فرمول 1 گرند پریکس شانگهای را از نزدیک مشاهده کرد. آنها در طول این مسابقه علاوه بر عکاسی با استفاده از دوربین DSLR شرکت Nikon، تصمیم گرفتند چند عکس هم با استفاده از دوربین 0.016 مگاپیکسلی مدل Game Boy متعلق به سال 1998 بگیرند. جالب‌تر اینکه تصاویر ثبت شده با این دوربین قدیمی بی‌نظیر از آب درآمدند.

عکاس تیم در اینباره می‌گوید: «تا جایی که من می‌دانم کسی تابه‌حال از مسابقات فرمول 1 با استفاده از یک دوربین Game Boy عکس‌برداری نکرده بود و همین مسئله دلیل خوبی برای انجام این کار شد.»

یکی از چالش‌های اصلی او برای عکسبرداری با این دوربین، دید کافی این دوربین به خودروهای در حال حرکت در پیست بود. او می‌گوید: «اول قصد داشتم لنز زوم DSLR دوربین نیکون را به دوربین Game Boy بچسبانم اما تصمیم گرفتم از یک لنز ساده‌تر و غیر حرفه‌ای‌ استفاده کنم. به همین دلیل به فروشگاه رفتم و یک لنز مخصوص اسمارت‌فون‌ها که توسط گیره به دستگاه متصل می‌شود خریدم. با اینکه کیفیت لنز افتضاح بود، اما همانطور که می‌دانید تصاویری که توسط Game Boy ثبت می‌شوند هم نیازی به بالا بودن قدرت لنز ندارند.»

بنابراین بینیون یک لنز اسمارت‌فون 8 دلاری خریداری کرد و سپس از طریق چاپگر سه‌بعدی یک پایه برای اتصال آن به دوربین Game Boy طراحی و چاپ کرد. در پایین دوربین و تجهیزاتی که بینیون تصاویر را با آنها ثبت کرد مشاهده می‌کنید:

در اینجا هم ساختار نهایی دوربینی که بینیون تصاویر جالب سیاه و سفید را با آن ثبت کرد مشاهده می‌کنید:

بینیون گفته در تجربه بعدی قصد دارد از لنز DSLR روی این دوربین استفاده کند.

http://itiran.com/node/76874


موارد موضوعی مرتبط