منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

گوگل علام کرده که اپلیکیشن Google Photos این شرکت از این به‌بعد قادر است حیوانات خانگی کاربران را هم شناسایی کند و تصاویر آنها را همانند تصاویر افراد مختلف، به صورت اتوماتیک در یک گروه جداگانه دسته‌بندی کند. بنابراین از این بعد کاربر به نوشتن نام سگ یا گربه در حین ساخن یک پوشه جدید برای تصاویر آنها نیازی نخواهد داشت.

این ویژگی که از امروز در بسیاری از کشورها قابل دسترس است، تنها حیواناتی که در کنار انسان‌ها ایستاده باشند را نمایش داده و گروه‌بندی می‌کند. البته کاربر می‌تواند با استفاده از لیبل‌ها، نام سگ یا حیوان مورد نظر خود را در این برنامه تعریف کند تا از این طریق جستجوی تصاویر حیوان مورد نظر برای کاربر به راحتی پیدا کردن تصاویر افراد مختلف باشد. ضمنا گوگل جستجو بر اساس نژاد و ایموجی‌های مرتبط با حیوانات را نیز امکان‌پذیر کرده است.

گوگل در پاسخ به سوالات وبسایت BuzzFeed گفت: «با اینکه در آپدیت جدید، برنامه قادر است نژادهای مختلف سگ‌ها و دیگر حیوانات را تشخیص دهد اما در صورتی که شخص از 3 سگ با نژاد مشابه استفاده می‌کند، ممکن است مشکلات و سردرگمی‌هایی برای برنامه به‌وجود بیاید. اما این تازه آغاز کار است و کاربران با تعریف نام برای حیوانات با نژادهای مشابه و حذف تصاویر حیوانات گروه‌بندی نشده می‌توانند این مشکلات را تا حدودی حل کنند.»

http://itiran.com/node/75530


موارد موضوعی مرتبط