نسخه چاپی

بالش‌ها، می‌توانند به عنوان کم تغییرترین اشیا در طی صد سال گذشته انتخاب شوند. بالش‌ها همیشه نرم بوده‌اند و همواره یک کاربرد داشتند: گذاشتن سر روی آنها. اما در دنیای توسعه یافته امروزی، بالش‌ها نیز قرار نیست فراموش شوند.

Flexound Humu، بالشی امروزیست و می‌تواند صدا و موسیقی پخش کند. به گزارش آی تی ایران قیمت این بالش 300 دلار است و پروژه‌ای بوده که سرمایه تولید آن از طریق وبسایت Indiegogo جمع‌آوری شده است. این بالش که قرار است ماه سپتامبر-شهریور- امسال به بازارعرضه شود، می‌تواند برای گوش دادن به موسیقی هنگام خواب، دیدن فیلم یا هنگام بازی‌های ویدیویی کاربرد داشته باشد. شاید بتوان ادعا کرد که این بالش در حقیقت وسیله‌ای مابین اسپیکرها و هدفون‌ها محسوب می‌شود که هم محدودیت هدفون‌ها را ندارد و هم می‌تواند موسیقی را به صورت تقریبا اختصاصی برای کاربر پخش کند.

بالش Humu می‌تواند سبک جدیدی از سیستم پخش صدا ارائه کند، سبکی که تا پیش از این نمونه آن دیده نشده است. این بالش قادر است با حرکات و ضربات ویبره به خصوصی که دارد، تجربه جدیدی از گوش کردن به موسیقی یا دیدن فیلم برای کاربر به همراه بیاورد.

قابلیت اتصال این بالش، بلوتوث و دانگل 3.5 میلی متری است و همچنین با میکرو‌یو‌اس‌بی شارژ می‌شود. بسیاری از منتقدان و تحلیل گران اعلام کرده‌اند که استفاده از این بالش برای فیلم دیدن و یا گیمینگ بسیار هیجان انگیز است. صدای این بالش ظاهرا طوری است که گویا دور سر را فرا گرفته و به صورت تک بعدی و نقطه‌ای به گوش نمی‌رسد.

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد بالشت Humu، پخش صدا با کیفیت  near-field quality است به این معنی که صدا به محض خروج از بالش تقریبا از بین می‌رود. البته افراد دیگری که در اتاق حضور دارند، همچنان قادر خواهند بود صدای موسیقی که شما گوش می‌دهید را بشنوند اما به محض برداشتن سر از روی بالشت، ولوم صدا به صورت حیرت انگیزی کم شده و باعث مزاحمت اطرافیان نخواهد شد.

در حال حاضر تنها ایرادی که شاید بتوان از این محصول گرفت، قابلیت‌های اتصال محدود آن است. اتصال این دستگاه به پلت فرم‌های ایکس باکس یا پی سی با سیم صورت می‌گیرد که می‌تواند برای برخی نا امید‌کننده باشد. به علاوه این بالش برای استفاده توسط بیش از یک نفر، چندان راحت نیست. همچنین با وجود اینکه اندازه این بالش تقریبا استاندارد است اما کناره‌های آن( جایی که اسپیکرها قرار دارند) کمی سفت‌تر از حالت معمول است که شاید برای کارهایی مانند دیدن فیلم کمی آزار دهنده شود.

منبع

http://itiran.com/node/77251


موارد موضوعی مرتبط