منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

بلندگوی هوشمند الکسا همین حالا نیز در بازار ابزارهای هوشمند خانگی، جای خود را به خوبی باز کرده است. این دستیار دیجیتال به دوربین‌ها، قفل درب‌ها، چراغ‌ها، ترموستات و سیستم‌های سرگرمی موجود در خانه متصل شده و آنها را کنترل می‌کند. آمازون،شرکت سازنده این بلندگو، اعلام کرده است که الکسا به زودی به قابلیت اتصال با ابزار مختلف آشپزخانه مجهز خواهد شد و برای آشپزی به کمک کاربر خواهد آمد.

آمازون با انتشار پُستی در وبلاگ خود اعلام کرد که قرار است ابزارهای جدید برای پلت فرم Smart Home Skills API عرضه شود تا برنامه نویسان با کمک آنها بتوانند قابلیت‌های مختلف آشپزی را برای الکسا طراحی کنند. برنامه نویسان و شرکت‌های سازنده قادر خواهند بود قابلیت‌ها و مهارت‌هایی برای این دستیار هوشمند طراحی کنند که کاربر بتواند از طریق آنها ابزارهای مختلف آشپزخانه مانند مایکروفر و آون را به کنترل خود درآورد. به گفته Mike Maas، برنامه نویس آمازون، کاربران می‌توانند از الکسا بخواهند تا مدت زمان، حالت یا قدرت مشخصی برای فعالیت دستگاه مایکروفر تعیین کند.

اما چه برندها و شرکت‌هایی قادر خواهند بود از پلت فرم جدید لوازم هوشمند خانگی آمازون-Amazon's New Smart Home Skill API- استفاده کنند؟

برندهای معتبری همچون لوازم GE  Appliances، Kenmore، Whirlpool  و LG  قرار است پشتیبانی از الکسا را در محصولات آشپزخانه خود بگنجانند. پشتیبانی الکسا از دیگر وسایل آشپزی مانند اجاق گازهای سنتی نیز قرار است در آینده توسط آمازون ارائه شود. طبق گفته آمازون، شرکت ویرپول، قابلیت اتصال الکسا به مایکروفرهای شرکت خود را به زودی عرضه خواهد کرد.

در حال حاضر آون‌های June Oven همین حالا از این دستیار هوشمند پشتیبانی کرده و کاربر می‌تواند با استفاده از الکسا و ارائه دستورات صوتی، برنامه‌های آشپزی آن را کنترل کند. آون‌های هوشمند با استفاده از دوربین‌هایی که دارند می‌توانند تشخیص دهند که کاربر مشغول آماده کردن چه غذایی است و به دنبال آن، پارامترهای مخصوص پخت و پز را آماده می‌کنند. این اجاق گاز در حال حاضر قادر است 35 غذای مختلف را تشخیص دهد و برای غذاهایی که این آون قادر به تشخیص آن نیست، کاربر می‌تواند با دستور صوتی از الکسا بخواهد که اطلاعات غذای مربوطه را برای اجاق گاز ارسال کند.

پلت فرم ساخت برنامه‌های مخصوص آشپزی الکسا- Skill API –فعلا فقط در کشور آمریکا عرضه شده و در آینده در دیگر کشورها نیز ارائه خواهد شد.

http://itiran.com/node/76089


موارد موضوعی مرتبط