منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

اخیرا  اعلام شده تکنولوژی اسکنر اثر انگشت جدید سامسونگ که در زیر نمایشگر قرار می‌گیرد، باعث ایجاد مشکلاتی در تنظیمات نور نمایشگر اسمارت‌فون‌های این شرکت می‌شود. زمانی که رنگ پس زمینه گوشی در بخشی که حسگر اثر انگشت قرار دارد روشن‌تر از دیگر بخش‌ها باشد، این مشکل به‌وجود می‌آید.

احتمالا این ایراد یکی از دلایل تصمیم سامسونگ در استفاده نکردن از این تکنولوژی در گلکسی نوت 8 است. جدیدترین شایعات حاکی از این است که تکنولوژی حسگر اپتیکال اثر انگشت شرکت سامسونگ تا پایان سال 2017 آماده تولید انبوه نخواهد بود و احتمالا در گلکسی اس 9 به‌کارگرفته خواهد شد.

گفته می‌شود به‌دلیل انجام آزمایشات جدید سامسونگ در بخش امنیت و سلامت نوت 8 و جلوگیری از انفجاراتی که در گلکسی نوت 7 رخ داد، احتمالا این فبلت کمی دیرتر از تاریخ همیشگی معرفی خواهد شد. ظاهرا سامسونگ قصد دارد به جای آگوست، نوت 8 را ماه سپتامبر و در حاشیه کنفرانس IFA برلین معرفی کند. در حال حاضر شایعات ضد و نقیض متعددی در این زمینه به‌گوش می‌رسد که در این میان احتمال معرفی گلکسی در سپتامبر نسبت به بقیه شایعات بیشتر است.

در طرف دیگر، رقیب سامسونگ یعنی اپل توجه بسیاری از مخاطبان دنیای تکنولوژی را به سمت پرچمدار جدید خود یعنی آیفون 8 که قرار است با طراحی و کارایی‌های کاملا متفاوت معرفی شود، معطوف کرده است. معرفی گلکسی نوت 8 آن هم دقیقا چند هفته قبل از رونمایی از آیفون 8 می‌تواند تا حدودی از جذابیت آیفون جدید اپل بکاهد. سامسونگ می‌تواند از این وقت اضافه که در اختیار دارد به بهترین شکل ممکن استفاده کند و فبلت نوت 8 خود را بی‌نقص‌تر از همیشه طراحی و تولید کند. گلکسی نوت 8 سامسونگ باید مهر تاییدی بر این قضیه که سامسونگ از اشتباهات قبلی خود به‌اندازی کافی درس گرفته است، باشد.

http://itiran.com/node/74663


موارد موضوعی مرتبط