منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

گزارش‌های جدید خبرگزاری ریوترز حاکی از استعفای 3 مدیر ارشد امنیتی شرکت اوبر در روز گذشته است. یکی از این 3 مدیر، «پوجا آشوک» است که هفته گذشته به جای «جو سالیوان» به عنوان مدیر ارشد امنیت شرکت اوبر انتخاب شد. سالیوان هفته گذشته به‌دلیل مخفی کردن جریان حمله هکرها به سرورهای اوبر و سرقت اطلاعات 57 میلیون کاربر و 600 هزار راننده اوبر، از سمت خود برکنار شده بود.

2 مدیر دیگری که روز گذشته استعفا کردند، «جف جونز» و «پریتوی رای» از مدیران رده بالای امنیتی اوبر بودند. این دو مدیر گفته اند که تا پایان ژانویه و تا زمان انتخاب یک مدیر جدید در اوبر خواهند ماند.

اقدامات و ساختار امنیتی شرکت اوبر اخیرا در حال بررسی موشکافانه و شدید توسط مقامات قضایی بوده است. ماه گذشته، دارا خسورشاهی مدیرعامل جدید این شرکت اعلام کرد که اوبر در سال 2016 مورد حمله گسترده هکرها قرار گرفته و بخش اعظمی از اطلاعات این شرکت به‌سزقت رفته است. اوایل همین هفته هم مدیر ارشد اوبر اعلام کرد که قبل از حضور خسروشاهی ، اوبر از راه‌های مختلفی تلاش می‌کرده تا از رقبای خود اطلاعات کسب کند.

سخنگوی شرکت اوبر استعفای این 3 مدیر را تایید کرده و گفته که این مسئله با تحقیقات قانونی که در این شرکت در حال انجام است هیچ رابطه‌ای ندارد!

http://itiran.com/node/75885


موارد موضوعی مرتبط