منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

همانطور که احتمالا به خوبی آگاهید، سیستم عامل ویندوز فون «Windows Phone» دیگر وجود ندارد. شاید به صورت پراکنده افراد وفاداری باشند که گوشی‌های ویندوز خود را نگه داشته‌اند اما این دستگاه‌ها دیگر از طرف شرکت سازنده پشتیبانی نمی‌شود. بعید است که مایکروسافت تصمیم داشته باشید در آینده نزدیک پلت فرم جدیدی برای موبایل معرفی کند اما این بدین معنی نیست که پلت فرم موبایل را فراموش کرده است. این غول سازنده نرم افزار اعلام کرده که قرار است قابلیت جدیدی از ویندوز معرفی کند که با سیستم عامل ‌های مختلف موبایل  سازگار خواهد بود.

با این حرکت، قابلیت‌های ویندوز فون و ویندوز 10 برای گوشی‌های اندرویدی و آی‌او‌اس ارائه می‌شود. همانطور که نسخه جدید نرم افزار Microsoft 365 نیز اخیرا برا پلت فرم گوشی‌های هوشمند ارائه شد که با دسکتاپ و موبایل سازگاری دارد، قابلیت جدید ویندوز 10 نیز به راحتی لپ تاپ یا دسکتاپ را موبایل سینک کرده و راهکار ساده ای برای تبادل فایل‌ها وجود خواهد داشت.

این قابلیت که Your Phone»» نام دارد، نسخه پیش نمایش فایل را روی گوشی نشان می‌دهد. Your Phone در اصل پنجره‌ای است که می‌تواند آیکون‌های دسکتاپ را نشان دهد و علاوه بر این امکان به اشتراک گذاری فایل‌ها بین پی‌سی و گوشی یا بالعکس نیز وجود دارد.

این قابلیت همچنین می‌تواند با استفاده از گوشی کاربر،  Microsoft Timelineجایی که لیست پرو‌ژه‌های روی ویندوز ارائه می‌شود را مشاهده کند. بعد از سینک گوشی و دسکتاپ، فعالیت‌های  Office 365نیز از طریق تایملاین قابل دسترسی خواهد بود. در کنفرانس بیلد 2018 هم API جدیدی نیز برای برنامه نویسان ارائه شده تا بتوانند بیشتر به روی توسعه برنامه‌های تلفیقی موبایل و دسکتاپ فعالیت داشته باشند.

http://itiran.com/node/76829


موارد موضوعی مرتبط