منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

در حالی که حدود دو هفته از رونمایی آی‌فون 7 اپل می‌گذرد یک هکر نوجوان موفق شده پرچمدار جدید اپل را جیلبریک کند. به گزارش وب‌سایت Thenextweb این هکر نوجوان به نام لوکا تودسکو که با نام کاربری qwertyoruiopz در شبکه‌های اجتماعی فعال است ادعا کرده در کمتر از 24 ساعت موفق به جیلبریک آی‌فون 7 مجهز به iOS 10 شده است.

تودسکو این خبر را در توییتر و یوتیوب منتشر کرده است. او اعلام کرده تا زمانی که اپل حفره امنیتی سیستم‌عامل جدید را برطرف نکند، جزئیات و روش کار خودش را اعلام نخواهد کرد.

تودسکو در گفتگو با وب‌سایت مادربورد اعلام کرده هک کردن آی‌فون 7 به این سادگی‌ها نبوده و او هنوز مردد است که این حفره امنیتی را از طریق طرح ویژه‌ای که اپل به منظور جمع‌آوری اطلاعات از حفره‌های امنیتی گذاشته اعلام کند یا نه! او در این خصوص می‌گوید: "مطمئنا هک‌کردن آی‌فون سخت‌تر شده و باید قبول کرد که اپل در مسیر درست قدم برداشته است. با وجود این، هیچ دستگاهی 100 درصد امن نیست".

طبق معمول باید انتظار داشته باشیم که اپل با هکر ماجرا تماس بگیرد و حفره امنیتی استفاده شده در فرایند جیلبریک را با عرضه به‌روزرسانی امنیتی، بی‌اثر کند. با وجود این، همان‌طور که تودسکو هم گفته، همیشه سروکله هکر دیگری پیدا می‌شود که با اختصاص زمان لازم، روش جدیدی برای جیلبریک پیدا کند. 

http://itiran.com/node/72561


موارد موضوعی مرتبط