منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

پلیس مانتین ویو با انتشار ویدیویی از دیدار مامورانش با نسیم اقدم شب قبل از حمله به مقر یوتیوب جزییات بیشتری از این واقعه ارایه داد. پیش‌تر گفته شده بود که پلیس صبح روز حادثه در نزدیکی مانتین ویو در حالی که او در خودرویش خوابیده بود او را پیدا کرده و بازجویی کرده است.

در فیلم منتشر شده تو پلیس با روشن کردن دوربین لباسشان اقدم را که در ماشین خوابیده بیدار میکنند و از او در مورد گم شدنش در شهر سن دیه گو سوال میکنند. پلیس‌ها به نسیم اقدم می‌گویند که گزارش شده او گم شده است. اقدم در پاسخ به آنها می‌گوید که دیگر قصد ندارد به سن دیه گو ( محل زندگی با خانواده اش ) برگردد. 

مرتبط: نسیم اقدم مهاجم یوتیوب کیست

پلیس‌ها بعد ازچند سوال و جواب و دیدن مدارک اقدم به او اجازه میدهند در خودرویش دوباره استراحت کند. ساعاتی بعد اقدم به مقر یوتیوب حمله میکند و سه نفر را مجروح و میکند و با شلیک به سینه ‌اش خود را نیز می‌کشد. 

پلیس مانتین ویو جزییاتی از این حادثه را هم روی سایت خودش قرار داده که به اساس آن به نکته اصلی مورد اعتراض پدر اقدم نیز پاسخ میدهد. پدر اقدم بعد از این اقدام به رسانه ها گفته بود که در هنگام بازرسی پلیس از خودروی فرزندش با او تماس گرفته شده و وی به پلیس هشدار داده او میخواهد به یوتیوب حمله کند چون از آنها عصبانی است. 

پلیس تماس با پدر اقدم را تایید میکند آنها دقایقی بعد از بازرسی خودروی اقدم به اسماعیل اقدم صحبت میکنند و او میگوید که دخترش به دلیل مشکلاتی خانه را  ترک کرده است. به گفته پلیس مانتین ویو یک ساعت بعد پدر اقدم با پلیس تماس میگیرد و میگوید نسیم احتمالا به خاطر یوتیوب آنجاست چون از دست این شرکت به دلیل حذف ویدیوهایش ناراحت است. با این حال به گفته پلیس در صحبت‌های پدر اقدم هیچ هشدار و یا نگرانی شدیدی که نشان دهنده اقدام احتمالی نسیم باشد وجود نداشته است. 

پلیس میگوید این مکالمه را ضبط نکرده است. 

پلیس مانتین ویو در پایان از مامورانش در این ماجرا با قدرت پشتیبانی کرده و میگوید آنها کاملا براساس پروتکل عمل کرده‌اند. 

 
http://itiran.com/node/76649


موارد موضوعی مرتبط