منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی [1]

شرکت ال‌جی در راستای حمایت از دانشجویان و تشویق آن‌ها به مطالعه عمیق و البته ایجاد فضا و بستر مناسب برای رقابت و فرصتی فراهم کرده تا سفرهای تحقیقاتی به کلیه کشورهای مختلف، برای دانشجویان ایرانی برنامه‌ریزی شود.

نام این برنامه، پروژه LG Global Challenger است؛ اولین و جدیدترین برنامه‌های سفر تحقیقاتی به خارج کشور برای دانشجویان ایرانی که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول‌اند. این سفر تحقیقاتی برای اولین بار در سال ۱۹۵۵ در کره جنوبی پایه‌ریزی شد که به‌عنوان محبوب‌ترین برنامه عمده و اردوی سفر به خارج از کشور در میان دانشجویان دانشگاه‌های کره، با نرخ رقابت ۱ به ۲۱ شناخته شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت. دانشجویان در این پروژه می‌توانند آزادانه موضوع سفر و کشور موردعلاقه خود را انتخاب و موقعیت‌های بی‌نظیری را تجربه کنند.

 برای این سفر تحقیقاتی ۶ موضوع در زمینه‌های علوم طبیعی، فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی، اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی و اجتماعی و فرهنگ و هنر برای انتخاب وجود دارد و شرکت ال‌جی در ایران نیز از ۲۰ شهریورماه تا 10 دی‌ماه سال ۱۳۹۵ با انتشار فراخوانی از دانشجویان فعال و علاقه‌مند دعوت به حضور در این رقابت کرد. دعوتی که با استقبال فوق‌العاده دانشجویان همراه بود و در میان خیل عظیم طرح‌های تحقیقاتی ارسالی از جانب دانشجویان کوشا و فعال ایرانی، ۴۳۶ طرح در پروژه با موفقیت ثبت‌شده‌اند. جالب اینکه خانم‌ها نیز با ارائه ۳۴ درصد از پروژه‌ها نیز تمامی تلاش خود را برای ارائه بهترین طرح‌های تحقیقاتی انجام دادند.

بعد از بررسی‌های دقیق اساتید دانشگاه‌های معتبر ایران، 30 گروه برای مصاحبه و توضیح طرح توجیهی خود طی دو روز به هتل اسپیناس پالاس تهران دعوت شدند. بعد از صحبت‌های فراوان و در نظر گرفتن تمام جوانب طرح‌های مختلف درنهایت هیئت‌داوران توانستند 10 گروه را انتخاب کنند . در روز پنجشنبه 6 فروردین 1395 در طی مراسمی باشکوه در خانه همایش واقع در خیابان فرشته 5 گروه از آن‌ها به‌عنوان فینالیست‌های نهایی برای اعزام به کشورهای مختلف معرفی شدند. گروه دنگ شو نیز جهت استقبال از سال نو و جشن پایان سال در مقابل خبرنگاران ، دانشجویان شرکت کننده، هیات داوران و مدیران شرکت های ال جی و گلدیران هنرنمایی کردند.

آشنایی با برگزیده‌ها

1. گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع حفاظ ایمنی مترو به مقصد کره جنوبی (برنده شد)

2. گروه دانشگاه علم و صنعت با موضوع بازیافت تایرها برای استفاده در صنعت راه‌آهن به مقصد اسپانیا (برنده شد)

3. گروه دانشگاه تهران با موضوع راه‌حل‌هایی موضعی برای آلودگی هوا به مقصد هلند

4. گروه دانشگاه غیرانتفاعی شهاب دانش با موضوع فرهنگ بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان به مقصد سوئد

5. گروه دانشگاه هنر تهران با موضوع کام‌جویی در آموزش به مقصد فنلاند (برنده شد)

6. گروه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با موضوع روش‌های متنوع تفکیک از مبدأ در مؤسسات تجاری کشورهای توسعه‌یافته به مقصد بلژیک (برنده شد)

7. گروه دانشگاه صنعتی کبیر با موضوع فرش ایرانی تولیدکننده انرژی الکتریکی، راهکاری پایدار در ایجاد خانه‌های سبز به مقصد انگلیس

8. گروه دانشگاه صنعتی شریف با موضوع کشاورزی پایدار از طریق توسعه‌ گلخانه‌های مبتنی بر آب دریا به مقصد انگلیس

9. گروه دانشگاه تهران با موضوع ِDesign for Community Well-being Through Cultural Emotionsبه مقصد ایتالیا (برنده شد)

10. گروه دانشگاه تهران با موضوع مبلمان شهری هوشمند به مقصد آلمان

 

آموزش چلنجرهای ایران

افراد انتخاب‌شده نهایی پنج گروه طی مدت 2 روز در دفتر ال‌جی تهران توسط بخش منابع انسانی آموزش داده می‌شوند. افراد در کلاس‌هایی با عناوین کلی چشم‌انداز ال‌جی، رویکرد جهانی ال‌جی و کار گروهی آموزش می‌بینند تا به یک LG Global Challenger واقعی تبدیل شوند. هر گروه شرکت‌کننده به‌صورت مستقل در اوایل تابستان از سازمان‌های دولتی، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای علمی تراز اول جهان که قبلا در طرح مشخص شده اند بازدید می کنند و این زمان را صرف تحقیقات در این کشور انتخابی می‌کنند. تیم برتر بعد از انجام سفر های تحقیقاتی مبلغ 12000 دلار به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد و همچنین فرصت یک دوره کارآموزی در شرکت ال جی الکترونیکس خواهند داشت.

http://itiran.com/node/73907

[2] [3] [4] [5]

موارد موضوعی مرتبط