منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

این اطلاعات با بررسی ۱۲۵ میلیون گوشی همراه به دست آمده است

هیچ شکی نیست که آینده دنیای تکنولوژی به دستگاه‌های همراه و نرم‌افزارهای مرتبط با این سخت‌افزارهای محبوب تعلق دارد. این برنامه‌ها به راهکاری اساسی به‌منظور برقراری تعامل ما با ایده‌ها، یکدیگر و البته دنیای اطراف تبدیل شده‌اند و به‌نظر می‌رسد در آینده این ایده با شدت بیشتری به رشد و توسعه بیشتر خواهد رسید. با این وجود، طراحی صحیح و اتخاذ سیاست‌های مناسب در جهت ارائه نرم‌افزارهای ویژه دستگاه‌های همراه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

در تحلیلی که توسط اندرو چن، تحلیل‌گر سیلیکون ولی منتشر شده اینچنین عنوان شده که در رویکردی کلی، برنامه‌های مورد استفاده توسط کاربران پس از گذشت سه روز از زمان نصب، چیزی در حدود 77 درصد از کاربران خود را از دست می‌دهند. این تعداد پس از یک ماه به 90 درصد خواهد رسید و پس از گذشت 90 روز، تنها 5 درصد از کاربران همچنان از برنامه‌ها استفاده می‌کنند. 

این آمار و ارقام، پیاده‌سازی راهکارهای جدید توسط سازندگان و توسعه‌دهندگان این برنامه‌ها به‌منظور حفظ و ادامه تعامل کاربر با برنامه‌ها را بیش از پیش به تصویر می‌کشد. 

چن این اطلاعات را با بررسی چیزی در حدود 125 میلیون گوشی همراه بدست آورده تا جامعه آماری گسترده‌ای مورد بررسی او قرارگرفته باشد. در این تحقیق، برنامه‌هایی که بیش از 10 هزار دانلود از پلی‌استور داشته‌اند درنظر گرفته شده است. از نظر او موفق‌ترین برنامه‌ها، نمونه‌هایی هستند که در قالب ارائه توانایی‌ها و راهکارهای مشخص، شرایطی را به وجود می‌آورند که کاربر تصور می‌کند نیاز صد در صد به استفاده طولانی مدت از آن‌ها دارد. 

http://itiran.com/node/70733


موارد موضوعی مرتبط