منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

این طرح بر اساس پلت‌فرم جدیدی از باتری‌های لیتیوم- یونی تهیه شده است

مقامات پورشه رسما از تایید برنامه‌های خود به‌منظور آغاز تولید اولین خودروی تمام الکتریکی این شرکت خبر دادند. آن‌طورکه در گزارش‌ها عنوان شده، طرح مفهومی Mission E تا پایان دهه جاری میلادی با سرمایه‌گذاری چیزی در حدود یک میلیارد یورو توسط پورشه به مرحله تولید خواهد رسید.

این پروژه چیزی بیش از هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد و پورشه مدعی است در قالب این طرح، اسپورت‌ترین و هوشمند‌ترین مدل عرضه شده به بازار در این حوزه را مشاهده خواهیم کرد. 

طرح اولیه Mission E بر پایه پلتفرم جدیدی که از باتری‌های لیتیوم-یونی به‌منظور تامین توان مورد نیاز دو موتور الکتریکی بهره می‌برد، تولید شده تا توان خروجی 440 کیلووات را تولید کند. این مقدار توان تولیدی می‌تواند سرعت این خودروی کوپه چهاردرب را در مدت زمان 3.5 ثانیه از صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت و در مدت زمانی کمتر از 12 ثانیه از صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت برساند. 

این خودرو با یک‌بار شارژ کامل می‌تواند مسافت 500 کیلومتر را طی کند. تکنولوژی شارژ سریع در کنار بهره‌گیری از شارژر 800 ولتی نیز می‌تواند باتری این خودرو را در مدت زمان 15 دقیقه تا 80 درصد شارژ کند. علاوه بر این فرایند شارژ این خودرو با بهره‌گیری از سیستم شارژ بی‌سیم اندوکتانسی نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

http://itiran.com/node/69794


موارد موضوعی مرتبط