نسخه چاپی

این گوشی که مدل دیگری از سری XpressMusic نوکیا به شمار مي‌آید، با امکانات مناسب روانه بازار تلفن همراه مي‌شود.

این گوشی که مدل دیگری از سری XpressMusic نوکیا به شمار مي‌آید، با امکانات مناسب روانه بازار تلفن همراه مي‌شود.

این مدل نوکیا لمسی از نظر طراحی مشابه گوشی ۵۸۰۰ این برند است. این گوشی 107 گرمي‌ در ابعاد 13 در 49 در 104 میلیمتر ساخته و در تنوع رنگ‌بندی متفاوت در بازار عرضه مي‌شود. گوشی ۵۵۳۰ نوکیا دارای یک صفحه نمایش لمسی از نوع TFT resistive touchscreen بوده که قابلیت نمایش ۱۶‌میلیون رنگ را دارا است.

این صفحه نمایش 9/2 اینچی دارای رزولوشن 640 در 360 پیکسل است. حافظه داخلی این مدل نوکیا توسط مموری‌کارت تا 16 گیگابایت ارتقا مي‌یابد.

دوربین اول گوشی نوکیا 15/3 مگاپيکسلی با لنز Carl Zeiss است که قابلیت فوکوس اتوماتیک و فلاش را نیز دارا است. این دوربین قابلیت عکس‌برداری در ابعاد 2048 در 1536 پیکسل را نیز دارا است. دوربین دوم گوشی 5530 نوکیا برای مکالمات تصویری روی گوشی تعبیه شده است. از لحاظ امکانات ارتباطی این گوشی نوکیا باید گفت که این مدل دارای Wlan , Bluetooth V2.0 with A2DP , GPRS , HSCSD , EDGE بوده و فاقد فناوری G3 مي‌باشد. از دیگر امکانات این گوشی مي‌توان به سیستم عامل Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5 اشاره كرد. از امکانات دیگر ۵۵۳۰ مي‌توان به رادیو موج FM و خروجی تلویزیون تعبیه شده در این گوشی اشاره داشت. باتری گوشی 5530 XpressMusic نوکیا Li-Ion با توان یک‌هزار میلی آمپری است که در حالت مکالمه مداوم در حدود پنج ساعت کار مي‌کند.

http://itiran.com/node/55132