منبع :‌ ایرنا نسخه چاپی

با یک محاسبه ساده متوجه شدیم که تا پایان برنامه پنجم توسعه باید 18 میلیون پرت پرسرعت با ظرفیت 2 مگابایت فراهم شود ولی با بررسی های انجام شده مشخص گردید که در طول این مدت تنها 15 درصد برنامه عملی شده است.

 

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با توجه به برآوردهای صورت گرفته باید ظرفیت شبکه داخلی کشور به 20 ترابایت و شبکه بین الملل به چهار ترابایت افزایش یابد یعنی شبکه بین الملل 50 برابر و شبکه داخل 20 برابر شود.

نصراله جهانگرد  افزود: براساس برنامه پنجم توسعه مقرر شده بود که 60 درصد خانوارها و 100 درصد کسب و کار از خطوط پرسرعت اینترنت بهره مند شوند.

وی ادامه داد: با یک محاسبه ساده متوجه شدیم که تا پایان برنامه پنجم توسعه باید 18 میلیون پرت پرسرعت با ظرفیت 2 مگابایت فراهم شود ولی با بررسی های انجام شده مشخص گردید که در طول این مدت تنها 15 درصد برنامه عملی شده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: برای همسطح شدن با جهان باید متوسط رشد شبکه باند پهن کشور سالانه 2 تا 5/2 درصد افزایش یابد.

جهانگرد تصریح کرد: باید در دهه آینده رشد بالای 10 درصد در زمینه شبکه باند پهن کشور داشته باشیم تا به قانون برنامه پنجم توسعه نزدیک شویم و هر تصمیمی در دولت گرفته می شود باید برای 10 سال آینده باشد.

http://itiran.com/node/67536


موارد موضوعی مرتبط