منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

همان‌طور که در سال‌های قبل هم شاهد بودیم چینی‌ها به محض ورود آی‌فون‌‌های جدید به بازار نسخه کپی آن‌ را تولید کرده‌اند. گوشی‌های زیادی با الهام گرفتن از آی‌فون‌‌های تولیدی شرکت اپل به بازار عرضه می‌شوند اما نسخه‌های کپی این محصول معمولا با قیمتی بسیار کمتر از آی‌فون‌‌های اصلی و به مرور در بازار یافت می‌شوند. در جدیدترین مورد کپی آی‌فون‌ 7 پلاس وارد بازار چین شده است.

نسخه کپی نه‌تنها در ظاهر بلکه حتی در شبیه‌سازی رابط کاربری iOS 10 هم کاملا مشابه با آی‌فون‌ اصلی اپل به‌نظر می رسد. این نسخه کپی در رنگ رزگلد به بازار چین عرضه شده و حتی از ترکیب دو دوربینه مشابه با آی‌فون‌ 7 پلاس است. کلید Home دایره‌ای جلوی آی‌فون‌ کپی شده، کمی کوچک‌تر از چیزی است که در آی‌فون‌ 7 پلاس اصلی می‌بینیم. این در حالی است که حتی خطوط آنتن هم دقیقا به سبک و سیاقی مشابه با آی‌فون‌ 7 پلاس طراحی و تعبیه شده‌اند. در این ویدئوی جالب می‌توانید شباهت این دو دستگاه را ببینید.

از نظر عملکردی، ترکیب دو دوربینه در آی‌فون‌ 7 پلاس چینی به هیچ وجه کیفیتی هم‌پای آنچه در آی‌فون‌‌های اصلی می‌بینیم ارائه نخواهد کرد. تاچ آیدی به‌کارگرفته شده در کلید هوم هم فقط جنبه نمایشی دارد و قرار نیست کار خاصی انجام دهد. همان‌طور که گفتیم رابط کاربری iOS 10 به‌طور کامل کپی‌برداری شده اما به هیچ وجه عملکردی مشابه با iOS 10 اصلی ندارد. این اولین باری نیست که نسخه کپی آی‌فون‌ به بازار عرضه می‌شود و پیش از این هم نسخه کپی‌شده آی‌فون‌ 6S با عنوان Goophone i6S به بازار آمده بود. 

http://itiran.com/node/72580


موارد موضوعی مرتبط