منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

عکس‌العمل‌ها به پیشنهاد اسم استیو جابز با جنجال‌های زیادی همراه بود.

پیشنهاد نامگذاری "استیو جابز"  بر روی یکی از  خیابان‌های پاریس، با انتقادات شدید درباره جنجال‌های این شرکت در بحث مالیات و وضعیت کارخانه این شرکت همراه شد

یکی از سیاستمداران در پاریس پیشنهاد داده بود تا یکی از خیابان‌های این شهر را به نام مؤسس شرکت اپل "استیو جابز" نام‌گذاری کنند. "Jerome Coumet"، یکی از اعضای حزب سوسیالیست و شهردار بخش 13 پاریس، پیشهاد کرده که خیابان نزدیک منطقه "Halle Fressinte" به نام استیو جابز ثبت شود.

"Halle freyssinet" یکی از مناطق بخش 13 پاریس است که قرار است 1000 استارت‌آپ جدید را در خود جای دهد. تمامی اسامی پیشنهاد شده برای این خیابان، نام‌های افراد مشهور در زمینه تکنولوژی هستند.

عکس‌العمل‌ها به پیشنهاد اسم استیو جابز با جنجال‌های زیادی همراه بود. اعضای منتخب حزب کمونیسم با اشاره به شرایط کارکنان شرکت اپل در چین و جنجال‌های مالیاتی، این پیشنهاد اسم را بی ارزش خواندند.

 اعضای این حزب در بیانیه خود اعلام کردند: تولید کنندگان اپل در چین در پرداخت دستمزد ناکافی و اضافه‌کاری اجباری شناخته‌شده هستند." شرکت تولید کننده اول اپل در چین، شرکت "Foxconn" است که در سال‌های گذشته برای بررسی شرایط کاری کارکنان و دیگر مسائل زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

علاوه بر این، در بیانیه اشاراتی به جدال مالیاتی اپل در کشور ایرلند نیز اشاراتی شده که آن را دلیلی محکم و منطقی برای عدم انتخاب اسم استیو جابز برای این خیابان می‌دانند. و در ادامه عنوان شده که "بهینه سازی مالیاتی غیر قانونی"  یکی از میراث‌های استیو جابز است.

حزب کمونیسم به جای "استیو جابز"، نام "Ada Lovelace"، معلم ریاضی اهل انگلستان که اولین برنامه کامپیوتری را را نوشته است، را پیشنهاد دادند.

قبل از هر چیز، از آنجایی که شهر قصد دارد انتخاب اسامی خیابان‌ها به طور متعادل اجرا کند. برای مدت‌ها، زنان بخش فراموش شده‌ی تاریخ بوده‌اند. و حال با استفاده از نام آنها می‌توان  این بی عدالتی را اصلاح نمود.

نمایندگان حزب کمونیسم با انتشار بیانیه مشترک، خواستار استفاده از نام "Ada Lovelace" به جای "استیو جابز" هستند. "Ada Lovelave" یکی از پیشتازان اطلاعات و فناوری و اولین سازنده برنامه کامپیوتری است. ابداعی که راه را برای بیش از یک قرن پیشرفت برای دیگر دانشمندان گشوده است.

لازم به ذکر است که پس از اعلام کمیسیون اروپا که به دلیل دریافت مالیات‌های غیر قانونی، اپل را مؤظف به پرداخت 13 میلیارد یورو به ایرلند کرده بود، اعضای حزب کمونیسم پاریس در سالن "Apple Opera Store"  پاریس به اعتراض و مخالفت پرداختند.

 

http://itiran.com/node/73117


موارد موضوعی مرتبط