منبع :‌ آي تی ایران نسخه چاپی

سیستم خانه هوشمند بالاخره به یک هارمونی خاصی رسیده است و این هماهنگی را باید مدیون الکسا باشیم.

شرکت iRobot اعلام کرده که در سه ماهه دوم امسال، امکان اجرای دستورات صوتی الکسا را به جاروبرقی خودکار سری Roomba 900 این شرکت در ایالات متحده اضافه خواهد کرد.

این یعنی افراد تنبل برای تمیز کردن کف اتاق دیگر نیازی فشردن دکمه و یا باز کردن هیچ اپلیکیشنی نخواهند داشت. کافی است فریاد بزنید: "الکسا! به رومبا بگو که نظافت را آغاز کند."

خریداران مدل رومبا 900 علاوه بر روشن کردن دستگاه، می‌توانند دستگاه را در حین انجام کار نیز با دستورات صوتی متوقف کنند.

مطمئنان به این فکر می‌کنید که از سر جای خود بلند شدن و فشردن دکمه‌ی این جاروبرقی چقدر انرژی نیاز دارد؟

سوال شما منطقی است. اما نکته اصلی الکسا همین است. الکسا به منظور کنترل دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های اطرافمان به راحت‌ترین شکل ممکن از طریق فرمان‌های صوتی ساخته شده است.

شکی نیست که افراد می‌توانند بدون نیاز به الکسا موزیک‌هایشان را اجرا کرده، چراغ‌ها را روشن کنند و یا حتی پیتزا سفارش دهند، اما انجام این فعالیت‌ها به‌وسیله الکسا حس یک زندگی لوکس را به شخص منتقل می‌کند و البته باعث کاهش اتلاف وقت نیز خواهد شد. علاوه‌ بر این، کنترل وسایل منزل با دستورات صوتی بسیار هیجان‌انگیز است.

ضمنا، شرکت iRobot اپلیکیشن خود را برای اندروید و iOS به روزرسانی کرده و از این پس کاربران با استفاده از ویژگی “Cleaning Map” می‌توانند از مسیر حرکتی جاروبرقی هوشمند خود مطلع شوند. شرکت می‌گوید که پس از به‌روز رسانی، اپلیکیشن کثیف‌ترین نقاط و مقدار فضای نظافت شده را به کاربران اعلام می‌کند.

سال گذشته یک جاروبرقی هوشمند خریداری کردم تا دیگر مجبور نباشم وقت باارزشم را صرف نظافت و پاک کردن گرد و غبار کف منزل کنم. این دستگاه یکی از بهترین خریدهای زندگی من به حساب می‌آید اما حالا از اینکه مدل ارزان قیمت آن را انتخاب کردم و مدل مجهز به وای‌فای آن را نخریدم کمی احساس پشیمانی می‌کنم. 

اگر قصد خرید یکی از این ربات‌های نظافت‌چی با قابلیت اتصال به الکسا را دارید، احتمالا رومبا 900 بهترین گزینه برای شما خواهد بود. البته جاروبرقی هوشمند Neato شرکت Botvac نیز از دستورات صوتی الکسا پشتیبانی می‌کند اما از لحاظ ظاهری بسیار زشت به نظر می‌رسد.

http://itiran.com/node/73970


موارد موضوعی مرتبط