منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

در چند روز گذشته حجم زیادی از شکایت‌های کاربران در خصوص کیفیت پایین صدا در هنگام مکالمه با آی‌فون 7 و آی‌فون 7 پلاس اپل در انجمن‌های پشتیبانی این دو محصول منتشر شده است.

به گزارش وب‌سایت Thenextweb، یکی از کاربران این انجمن در توضیح مشکل اعلام کرده در هنگام مکالمه، کیفیت صدا به نحوی است که انگار داخل گوشی یک حفره وجود دارد و صدا از پشت آن شنیده می‌شود. این کاربر تاکید کرده که این مشکل را فقط در زمان برقراری تماس داشته است. آن ‌طور که پیداست کم کردن صدا تا حدودی به رفع این مشکل کمک می‌کند اما مطمئنا این راهکار راه‌حل دائمی نیست. اپل هم اعلام کرده در جریان این مشکل قرارگرفته و گوشی‌هایی که این مشکل را داشته باشند تعویض می‌کند.

هنوز مشخص نیست این مشکل منشا سخت‌افزاری دارد یا نرم‌افزاری اما در صورتی که این مشکل به iOS 10 مربوط بود، مطمئنا تعداد شکایات کاربران به مراتب بیشتر از این‌ها می‌شد و اپل به‌جای تعویض دستگاه، مشکل را با آپدیت برطرف می‌کرد. این خبر یک هفته بعد از آن منتشر می‌شود که اپل اعلام کرده بود بسته نرم‌افزاری جدیدی را برای برطرف کردن مشکل کنترل صدا در اییرپاد یا همان هندزفری آی‌فون‌های جدید عرضه خواهد کرد. ظاهرا ایرپاد جدید اپل هم در مواردی این مشکل را داشته است که با آپدیت آی‌اواس 10 برطرف شده است اما مشکل در موبایل‌های جدید اپل به این سادگی حل نشده‌اند و نیاز است تا گوشی خود را تعویض کنید که البته این کار در نمایندگی‌های رسمی رایگان انجام می‌شود.

http://itiran.com/node/72564


موارد موضوعی مرتبط