منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

برخلاف باور بسیاری از افراد جامعه درمورد نسل جوان، افراد 18 تا 34 ساله بیشتر از دیگران به دنبال خرید خانه هستند. طبق گزارش اخیر وبسایت Zillow که بر اساس پرسش از 13 هزار صاحبخانه، فروشنده و اجاره کننده به‌دست آمده است، 42 درصد از معاملات خرید منازل توسط جوانان صورت می‌گیرد. علاوه بر این، بیش از نیمی از افرادی که برای اولین بار صاحب خانه میشوند، جوانان بین 18 تا 34 سال هستند.

البته این خریداران جوان نگرانی‌های متمایزی نسبت به نسل پیشین خود در خرید منزل دارند. بسیاری از این جوانان نمی‌توانند خانه‌ی مورد نظرشان را متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارند، پیدا کنند. پس از بررسی این شرایط، گروه Zillow تصمیم به راه‌اندازی وب‌سایتی با آدرس RealEstate.com برای جوانانی که قرار است برای اولین بار منزل خریداری کنند، گرفته است.

"جرمی وکسمن" مدیر ارشد بازاریابی گروه Zillow در مصاحبه اخیر خود گفت: "بیشتر این خریداران جوان قصد داشتند منازلی با قیمتی بالاتر از توان مالیشان خریداری کنند. مدیریت بودجه اساسی‌ترین دلیل برای ساخت چنین وبسایتی بود."

وبسایت RealEstate به خریداران کمک می‌کند تا از تمامی هزینه‌های ماهانه آگاه شوند. خریداران از این طریق می‌توانند منزلشان را بر اساس بودجه و هزینه‌ای که برای پیش‌قسط فراهم کرده‌اند انتخاب و خریداری کنند. در لیست‌هایی که توسط این وبسایت تهیه شده، تمامی‌ هزینه‌های ماهانه‌ای که خریدارن ممکن است حتی از آن‌ها کاملا بی‌خبر باشند، ذکر شده است. از جمله‌ی این هزینه‌ها می‌توان به پرداخت شهریه ماهانه به اتحادیه خانه‌داران و پرداخت ماهانه بیمه منزل اشاره کرد.

وکسمن در ادامه صحبت‌های خود گفت: "پس از آگاه‌سازی این افراد از این هزینه‌ها، بیش از نیمی از آنها از خرید خانه پشیمان می‌شوند و پس از کمی تفکر و مشورت، اجاره منزل را ترجیح می‌دهند چون به عنوان یک مستاجر، شما ملزم به پرداخت تنها یک هزینه در ماه خواهید بود."

خرید خانه در دوره‌ی جدید بسیار سخت‌تر از گذشته شده، همین مسئله جوانان امروزی را تشویق به خرید خانه در اولین فرصت ممکن می‌کند. امروزه مراحل خرید خانه شامل صرف زمان بیشتر برای تحقیق در اینترنت و با استفاده از ابزارهای جستجوی پیشرفته می‌شود. وکسمن می‌گوید: "شکی نیست که جوانان بیشتر از دیگران به خریدن منزل علاقه دارند. آنها بیشتر از هرکسی با مشاورین املاک‌ صحبت می‌کنند و از آنها مشاوره می‌گیرند و همچنین فهرست منازل مورد نظرشان را با همسر یا خانوداده‌شان به اشتراک می‌گذارند. آنها به دنبال سرعت و ابزاری هستند که به کارشان بیاید. همه‌ی این جوانان قصد خرید خانه را دارند اما پس از بازدید از وبسایت ما و مشاهده هزینه‌هایی که در گذشته از آن بی‌خبر بودند، ترجیح می‌دهند کمی صبر کنند تا شرایط ایده‌آل برای خرید منزل مورد نظرشان پیش بیاید. بنابراین جستجو و خرید خانه را با دقت و صرف زمان بیشتری نسبت به قبل انجام می‌دهند.

RealEstate.com تمامی ابزارهای سنتی خرید منزل از جمله تصاویر، نقشه محلی، مشخصات خانه و به علاوه هزینه‌های ماهانه را ارائه می‌دهد. در ضمن برای افرادی که اولین خرید و یا فروش ملک را تجربه می‌کنند یک سری آموزش‌های خاص در وبسایت قرار گرفته که در آن تمامی اقداماتی که می‌بایست قبل از خرید منزل انجام شود، به‌طور دقیق ذکر شده است.

http://itiran.com/node/74269


موارد موضوعی مرتبط