منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

براساس آمارهای جدید شیائومی موفق شده است در هند به برندی تبدیل شود که کاربران آن را به اپل و سامسونگ ترجیح بدهند. طبق این گزارش 26 درصد هندی‌ها تمایل دارند موبایل بعدی خود را از محصولات شیائومی خریداری کنند. همین آمار برای سامسونگ و اپل به طور مشترک 12 درصد است. جالب است بدانید موتورولا هم آمار 7 درصدی دارد و وان‌پلاس و لنوو هم نظر 6 درصد مردم را جلب کرده‌اند.

این آمارها رشد 125 درصدی شیائومی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که برای این کمپانی رشدی فوق‌العاده است. مهمترین دلیل این پیشرفت قیمت پایین و کیفیت بالای محصولات شیائومی است که موفق شده در رنج قیمتی موبایل تولید کند که بیشترین طرفدار را در هند دارد و محصولات را با کیفیتی عرضه کند که دیگر رقبا قادر نیستند. تنها 6 درصد از هندی‌ها حاضر هستند موبایل‌های بالا 500 دلار خریداری کنند و از طرفی دیگر نیمی از جمعیت هند موبایل‌های با قیمت 150 تا 300 دلار را خریداری می‌کنند که بازاری بسیاری بزرگ برای شیائومی محسوب می‌شود.

به گفته تحلیل‌گران شیائومی به محض ورود به بازار هند در رده سه کمپانی برتر موبایل قرار گرفت. این کمپانی موفق شد تنها چند ماه پس از حضور، 10 درصد کل بازار هند را مال خود کند.

بازار جذاب هند نوکیا را هم آماده کرده تا با چند موبایل میان رده مانند نوکیا 3، 5 و 6 دستی در این بازار داشته باشد. شیائومی از طرفی دیگر سال گذشته ردمی نوت 4 را در هند معرفی کرد که امروز بیش از یک میلیون دستگاه از آن را در هند فروخته است. همچنین ردمی 4 ای که به تازگی در هند رونمایی شد پیشبینی می‌شود رکورد فروش موبایل در این کشور را جابه‌جا کند.

http://itiran.com/node/74064


موارد موضوعی مرتبط