منبع :‌ آی تی ایران نسخه چاپی

شرکت پورشه خوب می‌داند که خودروهای الکتریکی، آینده صنعت خودروسازی هستند. این شرکت به تازگی شعبه جدیدی در برلین افتتاح کرده که یکی از امکانات جدید ‌این مرکز جدید، ارائه اولین شارژر فوق پرسرعت ultra-fast 800-volt  است. این شارژرها تنها می‌توانند یک خودروی الکتریکی را تا 150Kw شارژ کنند( که از سوپرشارژر 120Kw تسلا نیز پر سرعت‌تر است) اما خودروهای آینده به شارژر‌های 350Kw دسترسی خواهند داشت. برای خودروهای سری Mission E شرکت پورشه، 350kW یعنی 80 درصد شارژ تنها در عرض 1.5 دقیقه! این زمان شارژ، حتی از زمان صرف شده برای بنزین زدن نیز کمتر است و راننده به راحتی میتواند بدون نگرانی از  محل ایستگاه‌های شارژ خودرو، سفرهای خود را برنامه ریزی کند. 

همچنین، چندین ایستگاه شارژ پر سرعت در شهر اتلانتا( شعبه  اصلی شرکت پورشه در امریکا) نیز در دست احداث است و این شرکت اعلام کرده که تا زمان عرضه سری Mission E در سال 2019، ساخت این ایستگاه ها نیز کامل خواهد شد.

مطمئنا پورشه در این مسیر تنها نیست و برای ساخت ایستگاه‌های شارژ پر سرعت 350Kw، با دیگر شرکت‌های سازنده خودرو در اروپا نیز همکاری دارد. البته بازار رقابت در این حوزه همچنان داغ است ، مثلا شرکت تسلا نیز اعلام کرده است که قادر است حتی ایستگاه‌های شارژر پرسرعت‌تر نیز عرضه کند. در هر صورت این تازه آغاز راه خودروهای الکتریکی است اما بدون شک مسیر ساخت این نوع از خودروها به سمتی می‌رود که راننده دیگر هیچ نگرانی بابت ایستگاه‌های شارژ نخواهد داشت. 

 

http://itiran.com/node/74825


موارد موضوعی مرتبط