نسخه چاپی

این روبات با هر بار شارژ کامل، دو ساعت و نیم تمیزکاری می‌کند

تمیز‌کردن کف خانه همیشه یکی از مسائل کسل‌کننده است. برای این منظور تاکنون چندین روبات ساخته شده که هر‌یک نواقصی داشته‌اند، اما روبات جدید از ویژگی‌های منحصر به‌فردی بهره می‌برد.

به گزارش ایسنا، جدیدترین روبات طراحی‌شده برای کف‌سابی خانه "Everybot RS700" نام دارد که با بهره‌گیری از مجموعه‌ای از حسگرهای هوشمند به دنبال کثیفی حتی در نقاط تاریک و دور از دسترس می‌گردد و آن را تمیز می‌کند.

از دیدگاه طراحی، شاید جالب‌ترین چیز در مورد "Everybot RS700" این است که هیچ چرخی ندارد. زیر این روبات به جای چرخ دو پد تمیزکننده میکروفیبری قرار می‌گیرد که می‌تواند با تغییر نحوه چرخش، سرعت و جهت ربات را تعیین کند.

این تمیزکننده‌ها توسط یک منبع آب داخلی به صورت اتوماتیک تغذیه می‌شوند و قابلیت جدا‌شدن به منظور شس‌وتشو دارند. مجموعه ای از حسگرهای چند جهته، روبات را از برخورد با مبلمان و دیوارها حفظ می‌کند، در حالی که سنسور مخصوص آن وقتی که دستگاه روی لبه یک پله یا در آستانه سقوط قرار دارد، تشخیص می‌دهد. این روبات به اصطلاح "فناوری خروج از سایه" نیز دارد که روبات را قادر می‌‌کند تا نقاط کم‌نور خانه را مانند زیر مبل تشخیص دهد و پس از اتمام تمیزکاری در آنجا نماند و در نقاط روشن‌تر به دنبال کثیفی بگردد.

روبات مذکور طیف وسیعی از حالات تمیزکاری را بسته به نیاز افراد پوشش می‌دهد. از جمله اینکه "Everybot RS700" را می‌توان به تمیز کردن امتداد دیوارهای اتاق فرستاد، یا آن را روی نقاط مشخصی از خانه متمرکز کرد.

این روبات را می‌توان از طریق کنترل از راه دور نیز به صورت دستی کنترل کرد.

این روبات با هر بار شارژ کامل، دو ساعت و نیم تمیزکاری می‌کند.

به گفته شرکت سازنده اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود این روبات در ماه دسامبر با قیمت 279 دلار در دسترس خواهد بود.

 

http://itiran.com/node/75462


موارد موضوعی مرتبط