منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

آمازون برای خرید این شرکت 9 میلیارد دلار پیشنهاد داده است

ارزش شرکت Slack که در زمینه ارتباطات فعالیت می‌کند، به زودی به ۵ میلیارد دلار خواهد رسید. این پیشرفت باعث جلب توجه بسیاری از خریداران قدرتمند در سیلیکون‌ولی شده است.

خریداران احتمالی این شرکت در حال حاضر آمازون، مایکروسافت، گوگل و Salesforce هستند که اخیرا تمایل خود را برای در اختیار گرفتن این شرکت نشان داده‌اند. گزارش بلومبرگ ادعا کرده که آمازون برای خرید این شرکت 9 میلیارد دلار پیشنهاد داده است.

این رقم برای خرید شرکت Slack بسیار بالا است. با این وجود "استورات باترفیلد" مدیرعامل این شرکت بارها اعلام کرده که قصد دارد این استارت‌آپ را به صورت مستقل اداره کند. اغلب اوقاتی که یک استارت‌آپ آینده‌دار در سیلیکون‌ولی به‌دنبال جذب سرمایه می‌رود، یکی از این شرکت‌های بزرگ با پیشنهاد مبالغ بالا سعی می‌کند آن را قبل از جذب سرمایه به تصرف خود دربیاورد.

با اینکه هنوز پیشنهاد رسمی به Slack ارائه نشده، اما توجه این شرکت‌های بزرگ به این استارت‌آپ موفق در سال‌های گذشته غیرقابل انکار است. Slack در حال حاضر 1 میلیارد دلار درآمد را برای سال آینده خود تخمین زده است که البته با توجه به مشتریان فعلی این شرکت، رسیدن به چنین درآمدی کمی دور از انتظار است. باترفیلد اوایل امسال اعلام کرد که شرکت تا اینجای کار به درامد سالانه 200 میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

با این حال چنین درآمدی برای شرکتی که ابتدا کار خود را در صنعت گیمینگ شروع کرد و پس از شکست فعالیت خود را در بخش ارتباطات آغاز کرده، قابل تحسین است. درضمن این شرکت در آخرین دور از جذب سرمایه موفق به کسب 500 میلیون دلار جذب سرمایه از شرکت‌هایی همچون Accel، Andreessen Horowitz و Thrive Capital شد. با توجه به تاکید مدیرعامل این شرکت در حفظ شرکت و واگذار نکردن آن به دیگر کمپانی‌ها، به‌نظر این حجم از سرمایه‌گذاری در توسعه هرچه‌بیشتر Slack و جامه عمل پوشاندن به خواسته‌ی اصلی باترفیلد در حفظ استقلال شرکت، کاملا موثر خواهد بود.

http://itiran.com/node/74605


موارد موضوعی مرتبط