منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

فضای اینترنت می‌تواند به‌طور همزمان لذت‌بخش و وحشت‌آور باشد. این فضای عجیب ممکن است گاهی اوقات شما را به فکر ترک آن بیاندازد. متاسفانه ترک فضای اینترنت کار ساده‌ای نیست. البته بهتر است بگوییم تا امروز کار ساده‌ای نبود.

"Wille Dahlbo" و "Linnus Unneback"، برنامه‌نویسان سوئدی اخیرا برنامه‌ای را با نام Deseat me را طراحی کرده‌اند. این اپلیکیشن تحت وب با چند کلیلک ساده به کاربران امکان حذف تمامی اطلاعات مربوط به آنها را از فضای اینترنت می‌دهد. پس از ورود به این برنامه و ثبت نام از طریق اکانت گوگل و یا Outlook، تمامی برنامه‌ها و سرویس‌هایی که کاربر برای استفاده از آنها از این اکانت‌ها استفاده کرده باشد، نمایش داده می‌شوند و همچنین لینک حذف آنها به‌شکل ساده را نیز فراهم می‌کند.

لینک‌هایی که این برنامه برای حذف اپلیکیشن و سرویس‌های مرتبط با اکانت کاربر نشان می‌دهد، در اصل به صفحه لغو اشتراک آن سرویس متصل هستند و از این طریق اکانت شما از سرویس مورد نظر در کمترین زمان ممکن به‌طور کامل حذف می‌شود. با استفاده از این روش و با چند کلیک ساده کاربران می‌توانند رد پای خود را تا حد ممکن از دنیای اینترنت پاک کرده و در کمتر از یک ساعت تبدیل به فردی ناشناخته در فضای اینترنت شود.

اگر شما هم از شبکه‌های اجتماعی و استرس‌های ناشی از حضور در فضای اینترنت خسته شده‌اید، این روش سریع‌ترین راه برای رسیدن به آرامش مورد نیاز شما خواهد بود. بد نیست راجع به این ایده کمی فکر کنید.

لینک وب‌سایت Deseat me

http://itiran.com/node/74619


موارد موضوعی مرتبط