منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

گوگل اخیرا از «گوگل لنز» رونمایی کرده است. گوگل لنز سرویس جستجوی تصویری شرکت گوگل است که در طراحی آن هوش مصنوعی به کارگرفته شده است. با استفاده از این ویژگی، کاربر می‌تواند به راحتی عکس سوژه مورد نظر خود را در گوگل لنز آپلود کرده و نتایج مشابه تصویر مورد نظرش را مشاهده کند. حال خبر رسیده که فروشگاه آنلاین eBay هم از چنین ویژگی در اپلیکیشن خود استفاده کرده است که البته دقت آن نسبت به گوگل لنز کمی پایین‌تر است.

با انتخاب گزینه دوربین در قسمت بالایی اپلیکیشن می‌توانید از محصول مورد نظرتان عکس بگیرید و یا از گالری گوشیتان یک تصویر را انتخاب کنید سپس سرورهای eBay با استفاده از یادگیری ماشینی آیتم‌های مشابه تصویر مورد نظر شما را نمایش خواهند داد. ضمنا امکان جستجوی تصاویر داخل اپلیکیشن‌های اندروید با انتخاب گزینه «Find it on eBay» هم امکان پذیر است.

در عمل، ممکن است نتایج ارائه شده خیلی هم با عکس‌ها و محصولات مورد نظر تطابق نداشته باشند و به‌نظر می‌رسد این ویژگی فعلا قابل اعتماد نیست. برای مثال پس از اینکه تصویر تبلت گلکسی تب را در برنامه جستجو کردیم، نتایج ارائه شده شامل گوشی‌های سامسونگ نیز می‌شدند و زمانی هم که تصویری از لوگوی اندروید را جستجو کردیم، فلش مموری‌های قورباغه‌ای به‌عنوان آیتم‌های مشابه محصول مورد نظر ما نمایش داده شد. البته این سرویس به مرور زمان پیشرفت می‌کند و روز به روز هوشمندتر خواهد شد، اما در حال حاضر خیلی نباید از آن انتظار داشت.

http://itiran.com/node/75629


موارد موضوعی مرتبط