منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

حتما با نرم‌افزار کاربردی TeamViewer آشنایی دارید. این نرم‌افزار روز گذشته برای کاربران ایرانی بسته شد. هیچ دلیل یا توضیحی هم از سمت این شرکت داده نشده است که چرا این سرویس از دیروز برای ایرانیان بسته شد و چرا پیش از این برای ما استفاده از این سرویس آزاد بوده و دیروز چه اتفاقی در دنیا افتاده است که تیم‌ویور تصمیم گرفته تا ایران را از این سرویس محروم کند؟

تیم‌ویور یک سرویس رایگان و بسیار کاربردی است که کاربران می‌توانند به راحتی یک کامپیوتر دیگر را با استفاده از آن کنترل کنند. این نرم‌افزار به شما دسترسی کاملی می‌دهد تا به یک کامپیوتر دیگر متصل شوید و با آن کار کنید به گونه‌ای که انگار دقیقا پشت آن دستگاه قرار دارید. حتی می‌توانید به آن سیستم فایل انتقال دهید یا از آن فایل بردارید.

بسته شدن این سرویس برای ایرانیان قطعا کار مهندسان شبکه را دچار مشکل جدی خواهد کرد. از آنجایی که هیچ دلیلی برای این امر اعلام نشده مشخص هم نیست که این تحریم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. اگر با آی‌پی ایران به صفحه اصلی تیم‌ویور مراجعه کنید با پیغام زیر روبه‌رو خواهید شد.

با توجه به اینکه تیم ویور دسترسی کاربران ایرانی را محدود کرده است، تیم آی‌تی‌ایران 7 جایگزین برای این اپلیکیشن کاربردی را معرفی کرده است.

http://itiran.com/node/74929


موارد موضوعی مرتبط